Program Veggie Náplavky Už o víkendu se koná v Praze na Náplavce největší česká akce zaměřená na veganský životní styl - Veggie Náplavka. Reportáž z minulé si můžete přečíst na tomto odkazu - a výborný program pak nabízí i letošní. Zde vám ho přinášíme.

Očista jako cesta ke zdraví Jaro je v našich zeměpisných končinách spojováno se znovuzrozením a obnovením vitality. Po zimě, kdy šlo hlavně o to přežít, začne opět vládnout teplo a vlévat mízu do žil. Jarní dny s příchodem všeho živého a barevného dodávají inspiraci k přetvoření všeho starého a k novým, lepším začátkům.

DEN ZEMĚ 22. duben je velmi významný den. Celosvětově se totiž slaví DEN ZEMĚ a účastní se ho asi miliarda lidí ve 175 státech světa, samozřejmě včetně České republiky.

Zlepšete funkci svého imunitního systému díky šťávě z noni Odpradávna je noni oblíbenou léčivkou a hodně zkoumanou plodinou. Vědci v noni objevují nové chemické látky, které se nenacházejí v žádné jiné rostlině na Zemi, a do nichž se vkládají naděje na léčbu nejrůznějších nemocí.

Živočišná výroba - kámen úrazu ekologie planety Ačkoliv se nad tím v běžném každodenním životě nezamyslíme, je faktem, že celosvětově se kvalita prostředí, ve kterém žijeme, zhoršuje. Pokud žijeme ve městech, tak si často ani nevšimneme, jak rychle se krajina okolo nás mění. Přizpůsobuje se našim potřebám a zbytky její přirozené tváře mizí. Některé z enviromentálních aspektů pak ovlivňují život na zemi zcela fatálně - například globální oteplování.

Kokosový olej - král mezi přírodními oleji Díky celé řadě pozitivních vlastností je kokosový olej opravdovou ,,super potravinou“ :) Použít se dá ve spoustě chutných receptů v kuchyni, tak i pro kosmetické účely.

Moderní žena se vrací k přírodě Podpořme značky na našem trhu, kterým není lhostejná etika, životní prostředí a principy trvalé udržitelnosti. Takové firmy vyšlapávají cestu modernímu přirozenému obchodu, kterému leží na srdci potřeby celé planety.

Zdravý životní styl v hlavní roli - Festival Evolution Ve dnech 18. – 20. března 2016 na Holešovickém výstavišti najdete inspiraci i rady (nejen) pro výživu – začíná tradiční Festival Evolution. Návštěvníci zde najdou pod jednou střechou vše, co souvisí se zdravým životním stylem, od nákupů přes ochutnávky a poradny až po festivalové programy pro celou rodinu. Velká část nabídky vystavovatelů i programové části se bude týkat právě výživy – představí se to nejlepší z certifikovaných biopotravin, přírodních produktů, kvalitních regionálních potravin nebo produktů pro různé výživové styly, jako jsou vegetariánství, veganství, živá strava, atd.

Pohanka - oblíbená pochoutka ze svahů Himaláje Pohanka, potravina oblíbená v kruzích zdravé výživy, se dá připravit na spoustu způsobů. Pochází z oblasti Himalájských hor a v našich končinách byla známá již v období Slovanů.

Rostlinná nemocniční strava už není jenom veganským snem Nemocniční strava nemusí být jen tradičně nezdravá a neoblíbená. Přestože jsou v českých nemocnicích v kurzu stále rohlíky a vakuované salámy, v zahraničí už můžeme vidět posun k lepšímu a tamní vegani se mohou radovat.

Stránky: 1 2 3 4