Objevte krásy Kryštofova údolí a odpočiňte si ve veganském Penzionu Novina

Objevte krásy Kryštofova údolí a odpočiňte si ve veganském Penzionu NovinaV hlubokém údolí Údolského potoka, v samotném srdci Libereckého kraje, ve vesnici Kryštofovo údolí a její částí Novina, na vás čeká místo, kde můžete odhodit všechny starosti běžného života a obklopeni přírodou zažít jedinečné chvíle.

Stojí zde Penzion Novina, který nabízí možnost ubytování přímo pod Křižanským sedlem. V budově penzionu je k dispozici otevřený prostor vhodný pro pořádání seminářů či školení, příjemná jídelna s krbem a také finská sauna. Z oken se můžete kochat nádherným výhledem na zelené louky a lesy.


Je to skvělé místo k pořádání oslav, firemních akcí nebo k pobytu s rodinou či přáteli.
Filozofie penzionu je založena na podpoře zdraví – zdravého životního stylu a stravování, proto je pro hosty penzionu připravována 100% rostlinná strava.

Kryštofovo údolí je vesnička jako stvořená k rekreaci, v roce 2005 byla její větší část prohlášena za vesnickou památkovou zónu a nabízí spoustu zajímavých míst k navštívení. Byla založena uhlíři v 16. století a vznikla spojením tří menších vesnic – Rokytky, Bezového údolí a Noviny.
V Kryštofově údolí můžete obdivovat nejstarší vesnický orloj, který se skládá z dvaadvaceti figur. Čtyři z nich jsou statické a znázorňují sv. Barboru - patronku horníků a sv. Kryštofa jako patrona obce, 18 figur je pohyblivých. Navštívit můžete také Muzeum lidových betlémů, kde najdete exponáty až z roku 1846. Je zde více jak dvaadvacet betlémů nebo jejich částí. K vidění je tu část známého Müllerova betlému v orientálním stylu nebo kousek tyrolského betlému Franze Pohla. Líbit se vám bude určitě i nejstarší mostek se sochou Jana Nepomuckého, kaple Sv. Kryštofa či velké množství zachovalých dřevěných a hrázděných staveb. Za zmínku stojí dřevěný raně barokní Kostel sv. Kryštofa, stylová hrázděná hospoda Karoliny světlé, železniční kamenný viadukt v Novině či dům, v němž žil a pracoval český sochař Mojmír Preclík.

I širší okolí Kryštofova údolí nabízí množství krásných přírodních i architektonických zajímavostí. Navštívit můžete Lužické nebo Jizerské hory, Ještěd, Liberec, Žitavu, Lemberk nebo třeba Grabštejn. Vyžití tu najdete jak v létě, tak i v zimě, kdy jistě oceníte běžkařské stopy a sjezdovky pod Ještědem.
Vesnička je dobře dostupná autem, vlakem i autobusem. Cesta autem Z Prahy trvá něco málo přes hodinu a železniční zastávka je asi patnáct minut chůze od penzionu.

Penzion Novina Vás srdečně zve k odpočinku a strávení příjemných chvil. Pobyt je vhodný pro rodiny s dětmi, firemní akce, semináře, školení. Zajišťěna je pro vás chutná 100% rostlinná strava.

Penzion již přijímá rezervace na týdenní pobyty, a to od soboty 30.7. do soboty 28.8. Na kratší dobu je možné přijet v termínech od 27.7. do 30.7. nebo od 28.8. do 30.8. Ubytování na 7 dní s polopenzí stojí 4.990 Kč. Základní cena bez večeří (pouze ze snídaní pro dopělou osobu je 3.990,- Kč).

Cena s polopenzí pro děti ve věku 6-15 let je 3.490,-Kč a pro děti do 6let 2.490,-Kč.

V ceně je ubytování a polopenze - snídaně a večeře (100% rostlinná strava). Snídaně je podávána formou švédských stolů, čeká vás i chutná večeře (polévka,hlavní jídlo, čaj a káva). 

Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, penzion disponuje pokoji po 2-5 lůžkách. V ceně ubytování jsou také 2 návštěvy sauny, úschovna kol, parkování, trampolína a pískoviště pro děti.

Pro rezervaci pobytu nutné složit zálohu alespoň 50%, doplatek provést 7dní před pobytem. Případný storno poplatek je nutno zaplatit 7dní předem ve výši složené zálohy.

Vaše připomínky či dotazy rádi zodpovíme na tel 773 509 609 nebo na emailu penzion@bioobchod.cz

 

PR