Řepové brownies bez cukru s čokoládou Řepa na sladko? Zní to neobvykle, ale i zelenina může být na sladký způsob moc dobrá. Zkuste recept na zdravé a chutné řepové brownies.

Maceškový raw dort s lesní směsí Není nad to si připravit jarní dort a ozdobit jej květinami, které právě rostou. Fantazii se meze nekladou, zkuste sedmikrásky, macešky, tulipány :)

Gulášová polévka s hlívou ústřičnou Hlíva ústřičná je stále více oceňovanou houbou. Kromě dobré chuti a kulinářských vlastností nabízí i léčivé vlastnosti, které jsou přínosné hlavně pro moderního člověka.

Sladký život se stévií – do smoothie i čokolády Jistě jste už slyšeli o stévii, rostlince, jejíž nať a listy mají velmi sladkou chuť, mnohokrát sladší než cukr, a přitom jsou bez jediné kalorie. Nicméně její klady nekončí sladkou chutí.

Sezame, otevři se ! - Baba ganoush a sezamový salát ,,Sezame, otevři se!“,chtělo by se zvolat. Jenže sezam, respektive povědomí o jeho vlastnostech a použití v kuchyni, se již otevřel. A to i nám, kteří žijeme v oblastech, v nichž se přirozeně nevyskytuje a nepěstuje.

Pesto z medvědího česneku - léčivé pochoutky z lužních lesů Jedna z nejznámějších rostlin lidového léčitelství najde své uplatnění nejen jako léčivka, ale díky své jemné česnekové chuti je oblíbenou ingrediencí také v kuchyni.

Krémový ovocný puding z kokosového mléka a oleje Vykouzlete si jemnou a nadýchanou svačinku z kokosového mléka, kokosového oleje a ovoce.

Meruňkový raw dort s kokosovým krémem Recept na lahodný krémový meruňkový raw dort s velkými kousky ovoce, oříšky, kokosem.

Smoothie z lesního ovoce Zima se blíží ke konci a je pomalu čas nažhavit mixér a oprášit nějaké osvědčené smoothie kombinace.

Vypučte si pučálku Pučálka nebo taky Pálenec je tradiční Velikonoční pokrm, který je v Čechách spojen s mnoha zvyky. Pučálka je spojená s půstem a je podle ní pojmenovaná třetí postní neděle z šesti. Připravuje se nejčastěji z naklíčeného hrachu, ale na její výrobu můžeme použít i další luštěniny – čočku, cizrnu nebo třeba mungo.

Stránky: 1 2 3 4