Kde se vzalo slovo VEGAN Víte, kdo je autorem slova "vegan?" Jako první s ním přišel zakladatel The Vegan Society, Donald Watson, před cca 60 lety. Donald Watson přestal konzumovat maso ve svých 14 letech, v roce 1924, čistě z etických důvodů - z lásky ke zvířatům.

Přehled bílkovin a aminokyselin ve veganské stravě Téma bílkovin a jejich údajného nedostatku je zřejmě nejčastěji používaným argumentem proti veganství. Zde vám proto přinášíme přehled rostlinných zdrojů bílkovin s jejich přesným obsahem včetně informací o tzv. limitujících esenciálních aminokyselinách.

Veggie Náplavka aneb když se vegané mohou cítit jako mainstream Včera se v Praze konala doposud největší veganská akce u nás, Veggie Náplavka. Už pohled na Facebook události, který avizoval účast více než šesti tisíc lidí, dával tušit, že akce bude opravdu výjimečná a co do rozsahu nesrovnatelná s ničím, co se u nás v téhle oblasti zatím událo.

Veganské grilování bez masa Potravin, které se mohou připravovat na grilu a neobsahují živočišné produkty, jsou spousty – ať již zeleniny, některých druhů ovoce, nebo specialit jako jsou tofu či výrobky z rostlinných bílkovin. V mnoha jižních zemích jsou oblíbenou pochoutkou grilované či pečené papriky nebo grilovaný baklažán. Pokud se stravujete vegansky, určitě si můžete grilování také výborně užít.

Rostlinná strava zažívá v poslední době obrovský rozmach Kdo sleduje moderní výživové trendy, musel si všimnout obrovského boomu, které zažívá v poslední době veganská strava. Zejména díky jejímu pozitivnímu vlivu na zdraví neustále prudce narůstá počet lidí, kteří se rozhodli přejít kompletně na rostlinný jídelníček, popřípadě potraviny živočišného původu alespoň výrazně omezují.

Veganství je zdravý a ohleduplný životní styl Veganství je ohleduplný a zdravý způsob života, který se snaží maximálně respektovat ostatní živé bytosti a chovat se ohleduplně k životnímu prostředí (podle mnoha studií patří živočišná výroba k jedněm z nejvážnějších ekologických zátěží a produkuje více skleníkových plynů, než například doprava).

Stránky: 1 2 3 4