Další pokračování Veggie Náplavky, největší české vegan akce, se již blíží

Další pokračování Veggie Náplavky, největší české vegan akce, se již blížíZa měsíc, v neděli 28.8., se koná v Praze další pokračování Veggie Náplavky, akce na které se scházejí tisíce milovníků výborné čistě roslinné stravy.

Již první Veggie Náplavka, které se konala na vltavském nábřeží před rokem (recenzi najdete zde), ukázala, jak obrovskému zájmu se čistě rostlinná strava v poslední době těší. Desítky stánků nejlepších vegan restaurací nabízely svoje jídla a asi ani ten největší skeptik nemohl odcházet s pocitem, že veganská strava znamená odříkání a askezi.

Obrovský zájem byl například o veganské burgery, alternativy sýrů, stánky s raw potravinami, sladkosti - to vše nabízela Veggie Náplavka v nepřeberném množství. Stejně tak bohatý doprovodný program plný worskopů, sportovních exhibicí, přednášek, filmů a muziky.
Druhé pokračování Veggie Náplavky se konalo letos prvního máje a přilákalo opravdové davy pražanů i turistů, kteří chtěli ochutnat, co veganská kuchyně nabízí. Stánků ještě přibylo a kromě výborného jídla se objevil ještě širší sortiment, jako bylo například oblečení nebo obuv různých veganských značek. Obrovský zájem byl například o italskou veganskou zmrzlinu - fronta na ni se táhla po vltavském nábřeží desítky metrů. Nechyběl ani bohatý doprovodný program mj. v podání veggie sportovců - velký ohlas sklidil například flyboarding na Vltavě.

V některých momentech však vltavské nábřeží v tomto uspořádání sáhlo už na meze své kapacity, kdy se přes davy lidí skoro nedalo projít. I proto se další pokračování Veggie Náplavky, které bude probíhat v duchu symbolického rozloučení s prázdninami a létem, natáhne do délky, takže prostředí pro návštěvníky by mělo být ještě konfortnější.


Program a nabídku jídel, na které se mohou návštěvníci těšit, je možné najít v průběžně aktualizované Události, nebo na webu www.veggienaplavka.cz
Akce začíná v neděli 28.8. v deset hodin a vstup na ni je zdarma.